Як правильно вибрати зарядний пристрій
У сучасному світі ми вже не уявляємо себе без улюбленого планшета, смартфона або електронної книги. У зв'язку з розвитком і поліпшенням їх технічних характеристик, розмірів і обширності функціональності часу автономної роботи недостатньо для тривалої роботи гаджетів, тому доводиться все частіше заряджати улюблених помічників. Зарядний пристрій необхідний для підзарядки будь-якого пристрою, принцип роботи полягає в передачі заряду від зовнішнього джерела до акумулятора планшета або смартфона для забезпечення його безперебійної, надійної роботи протягом тривалого часу. Важливою характеристикою для вибору правого зарядного пристрою є потужність вихідного струму, яка вимірюється в Амперах. Типи зарядних пристроїв:
- Стаціонарні
- Універсальний
- Безпроводовий
- Автомобіль
- Павербанк (акумулятор)
- ПауерБанк (сонячна панель)
- Механічні
- Батарея
Розглянемо докладніше всі представлені види зарядних пристроїв.
Стаціонарний зарядний пристрій
Дозволяє заряджати планшет від електромережі (220В), для правильного підбору необхідно враховувати параметри і характеристики заводу виробника.
Універсальний зарядний пристрій
Він являє собою USB-кабель, який з'єднує один кінець з планшетом або смартфоном, а інший – з джерелом живлення комп'ютера, ноутбука або іншого джерела комп'ютерної техніки.
Бездротовий зарядний пристрій
Працює за принципом магнітної індукції, принцип роботи полягає в тому, щоб поставити планшет або смартфон поверх бездротового зарядного пристрою, зарядивши таким чином улюблений гаджет, перевага в тому, що немає контакту з електрикою, заряджатися можна де завгодно, а недоліком є висока цінова політика. Бездротовий зарядний пристрій підходить не для всіх планшетів або смартфонів, що ускладнює вибір правильного бездротового зарядного пристрою.
Автомобільний зарядний пристрій
Заряджає гаджети або смартфони від автомобільного прикурювача. Підходить для споживачів, які більшу частину часу проводять за кермом автомобіля.
Павербанк (акумулятор)
Це портативний зарядний пристрій, який забезпечує максимально тривалу зарядку улюбленого планшета або смартфона. Існує два типи акумуляторів:
- Літій-іонні (Li-Ion) найпопулярніші акумулятори у них доступні за ціною і високої якості, але при цьому містять електроліт, який шкодить здоров'ю людини і природі.
- літій-полімерний (Li-Pol) краще за технічними характеристиками, містить метал, який при мінусових температурах розряджається швидше, більш високий ціновий сегмент.
Power Bank має вбудовані та змінні акумулятори. При виборі акумулятора Power Bank варто враховувати ємність, це та кількість енергії, яке вона дає планшету або смартфону або будь-якому іншому джерелу комп'ютерної техніки, яка потребує заряді. Power Bank (акумулятор) повинен мати ємність на 20-30% більше ємності акумулятора, що заряджається. Ємність акумулятора вимірюється в міліампер-годинах (мАг). Наприклад, якщо батарея планшетного ПК становить 2000 мАг, то зарядний пристрій повинен становити 2500 мАг. Інші параметри, які необхідні для правильного вибору Power Bank:
- Вихідний струм, це залежить від швидкості зарядки акумулятора вашого планшета, смартфона. Але варто пам'ятати, що високий вихідний струм може привести до перегріву і поломки вашого гаджета.
- Вихідна потужність повинна бути вище, ніж у акумулятора планшета або смартфона, інакше зарядний пристрій розрядить ваші пристрої.
- Вихідна напруга має бути таким же, як і на зарядженому пристрої, якщо більше, то планшет або смартфон можуть зламатися або навіть вибухнути.
Рекомендовані параметри Power Bank:
- для телефонів, смартфонів, КПК, зарядного пристрою GPS-навігаторів потужністю 2000-5000 мАг, потужністю 0,5 Вт;
- для камер, відеокамер і планшетів потрібен зарядний пристрій ємністю 4000 мАг, потужністю 0,8 Вт;
- для ноутбуків, нетбуків та інших потужних пристроїв краще придбати зарядний пристрій ємністю 10 000 мАг, ємністю 1,5 Вт.
У походах краще брати Power Bank потужністю 8000-20 000 мАг і вище. Чим вище ємність акумулятора, тим більше разів він зможе зарядитися улюбленим гаджетом або будь-яким іншим мобільним обладнанням.
ПауерБанк (сонячна панель)
Принцип роботи полягає в тому, що він забирає енергію у сонця. Перевага в тому, що даний зарядний пристрій екологічно чистий, надійний і довговічний. Цю батарею можна заряджати від сонця, мережі або від ноутбука, а недоліком є висока цінова категорія.
Типи сонячних зарядних пристроїв:
- з акумулятором (ємність в межах 4000-25000 мАг) – цей зарядний пристрій необхідно заряджати від мережі, а потім заряджати від сонця.
- без акумулятора (потужність становить 3-300 Вт) – передає енергію від сонця на підключений планшет або смартфон. Перевага низької цінової категорії.
Крім перерахованих зарядних пристроїв, існують механічні і акумуляторні зарядні пристрої. Ці пристрої, як і Power Bank, дозволяють заряджати гаджет при відсутності електричної розетки: Механічний (ручний, динамо-машина) – найпростіший зарядний пристрій, що дозволяє заряджати планшет при відсутності електричної мережі, яка працює від потужності людини – скручування ручки обертання виробляє струм. Такий зарядний пристрій необхідний для часткової підзарядки, коли акумулятор або акумулятор перестав працювати. Перевагою є низька цінова категорія, але дуже трудомістка. Зарядний пристрій для акумулятора – дешевий і компактний, але не дуже ефективний зарядний пристрій, так як акумулятор має невелику ємність і вимагає періодичної заміни або підзарядки. Недоліком є те, що необхідно завжди мати запасний акумулятор. У комплекті поставки можна знайти автомобіль (для прикурювача) і адаптер живлення (для мережі 220 В). За допомогою адаптера користувач фактично змінює тип пам'яті. Цей пристрій може стати в нагоді для підзарядки пам'яті, якщо вона розряджена або при відсутності сонця. Також зарядні пристрої можуть мати додаткові функції:
- Корпус – використовується для транспортування і зберігання зарядного пристрою і перехідників;
- Відлякувач комарів – відлякує комарів, як правило, за допомогою ультразвуку;
- Ліхтар – підключається або вбудований, живиться від акумулятора. Корисний аксесуар в темний час доби;
- Індикація заряду – відображає рівень заряду зарядного пристрою через РК-екран або через світлодіоди;
- Водонепроникний корпус – захищає акумулятор від вологи;
- Картрідер для зчитування карт пам'яті SD і micro SD – дозволяє перенести інформацію з карти пам'яті телефону на комп'ютер або ноутбук. Практика показує, що ця функція використовується рідко.
Крім того, зарядні пристрої мають захист від перегріву, надлишкової течії, перезарядки, перепадів напруги, короткого замикання. Як правильно вибрати і на що звернути увагу при виборі зарядного пристрою:
- У ціні не варто купувати більш дешеві моделі невідомих виробників, адже від цього буде залежати, наскільки якісно і надійно виготовлений зарядний пристрій. Так як вони можуть не тільки швидко вийти з ладу, але і пошкодити акумулятор зарядженого пристрою.
- У дешевих моделях зарядний пристрій виготовляється з менш дешевих матеріалів, а дорогі пристрої мають міцний металевий корпус (найчастіше алюмінієвий).
- Зарядний пристрій повинен бути цілим і без дефектів, інакше він буде просто марний.
- Після повної зарядки планшета або іншого обладнання рекомендується відключити його від електромережі, це заощадить електроенергію і не зашкодить акумулятору гаджета (перезарядка зменшує час автономної роботи).
- Зарядні пристрої акумуляторів з часом втрачають заряд. Зарядити його необхідно перед тривалою поїздкою.
- Не допускайте повного розряду електронного пристрою, а краще завжди заряджати, так зарядний пристрій прослужить довше.
- Кожен зарядний пристрій має свій термін служби, який вимірюється в циклах заряду-розряду. Рекомендується вибирати пристрої, розраховані на 500-1000 таких циклів.
Залежно від того, які вимоги у вас пред'являються до зарядного пристрою, ми пропонуємо вам вибрати найбільш підходящий зарядний пристрій за ціною, якістю і призначенням, який підійде вам за всіма параметрами.